ALBUM Art Color Ballet

Album Art Color Ballet to ponad 150 stron kipiących najlepszymi dziełami grupy taneczno-malarskiej. Zawiera ona jednak zaledwie niewielką część wszystkich fotografii, gdyż zespół szczyci się znacznym dorobkiem artystycznym.

Krótki wstęp albumu zapoznaje czytelnika z głównymi przesłaniami działalności bodypaintingowej. Poznajemy w nim poniekąd genezę sztuki malowania ciała, stopniowo przenosząc się do XXI wieku, a konkretniej – w świat zespołu Art Color Ballet, który od ponad 15 lat, prowadzony przez Agnieszkę Glińską, zapoznaje nas z inną, specyficzną sztuką łączenia malarstwa z tańcem i ruchem.

zamów album biuro (malpa) baletcolor.pl

Historia bodypainting - Joanna Cieśla


HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ MALARSKIEGO DEKOROWANIA CIAŁA. INSTYNKT, KOMUNIKACJA, PIĘKNO.


Malarstwo na ciele jest słabo znanym rozdziałem sztuki współczesnej. W pracy próbuję pokazać historyczne koncepcje malarstwa na ciele, jego kontynuację w życiu społecznym i piękno współczesnego body painting.

NA CIELE MALOWANE


Wystarczy zmienić technikę
z "gąbka - pędzel" na "gąbka - mydło"
i efekt wielogodzinnej pracy znika bezpowrotnie..

Dziennik Polski Pejzaż Polski

Na pierwszym piętrze oficyny kamienicy przy Rynku Głównym 34 zbiera się tłum malarzy, fotografów, modelek i modeli. Jesteśmy w siedzibie Art Color Ballet odbywa się sesja fotograficzna.
Art Color Ballet to jedyna w Polsce formacja baletowa, łącząca taniec nowoczesny ze sztuką bodypainting - ciała występujących na scenie tancerzy są .......