studio tańca klasycznego

Lekcje tańca klasycznego prowadzone przez Wacława Niedźwiedzia

miejsce: studio Art Color Ballet Kraków, Rynek Główny 34

Wacław Niedźwiedź  - artysta baletu, absolwent Szkoły Baletowej w Bytomiu, tańczył na wielu scenach operowych i baletowych w Polsce i zagranicą m.in w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Bytomiu i Krakowie. Jako  pierwszy tancerz ma na swoim koncie główne partie w spektaklach baletowych takich jak: "Jezioro łabędzie", "Giselle", "Don Kichot", "Korsarz", "Kopciuszek", "Dziadek do orzechów", "Carmen-suita", "Peer Gynt", "Anna Karenina", "Paquita", "Cudowny Mandaryn", 'Krolewna Śnieżka". Brał również udział w wielu koncertach baletowych, programach telewizyjnych i programach edukacyjnych dla młodzieży.
Od wielu lat zajmuje się szkoleniem młodych adeptów sztuki baletowej, początkowo w Szkole Baletowej w Bytomiu, następnie w Studio Baletowym przy Operze w Krakowie.
Współpracował z różnymi ośrodkami tanecznymi , prowadząc lekcje tańca klasycznego m.in w : "Eurodance 2000", "Krakowskim Centrum Baletu i Tańca Współczesnego", czy w szkole tańca "L'atelier de la danse" w Senigalii /Włochy/.
W roku 1998 zakłada wraz z żoną Aliną Towarnicką Studio Baletowe w Chrzanowie, oraz w siedzibie zespołu Art Color Ballet - Studio Tańca Klasycznego w Krakowie.