SMART MEAN POLAND - Hannover Messe 2017

zobacz film>> 

SMART MEAN POLAND to spektakl wyprodukowany na galę otwarcia największej imprezy przemysłowej świata - targów Hannover Messe 2017. W wydarzeniu udział wzięli kanclerz Angela Merkel, premier Beata Szydło i ponad 2500 gości z całego świata. Polska była Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017.

 

W efekcie wielomiesięcznej pracy powstało niezwykłe, interdyscyplinarne widowisko, wykorzystujące najnowocześniejsze techniki audio-wizualnych. Podczas 12-minutowego show wystąpili utytułowani i wielokrotnie nagradzani przedstawiciele młodej generacji artystów, którzy doskonale sprawdzają się w roli ambasadorów polskiej kultury na całym świecie, m.in sopranistka Kaja Mianowana, WATAHA DRUMS, tancerze z Art Color Ballet czy słynny polski beatboxer Jakub „Zgas” Żmijowski.

 

Goście zobaczyli symboliczną opowieść o najwybitniejszych polskich naukowcach i wynalazcach i ich niezwykłych odkryciach, które na przestrzeni wieków wywarły wpływ na rozwój światowej nauki. Widowisko podzielono na sześć części. Każda z nich opowiadała o cechach, które prowadzą do stworzenia przełomowych rozwiązań. Są to: WENA, ODWAGA, WIEDZA, DETERMINACJA, WIZJA i KREATYWNOŚĆ. Muzykę do spektaklu skomponował Mikołaj Stroiński, autor ponad 6 tys. kompozycji, w tym ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3". Choreografię powierzono Agnieszce Glińskiej z Art Color Ballet, a efekty specjalne, w tym  mapping 3D zrealizował Sławomir Fąfara.

Za produkcję i multimedia odpowiedzialna była firma Visualsupport.