ALCHEMIA SWIATŁA KATOWICE

Fot: Szymon Kamykowski

fot:Klaudyna Szubert

fot.Łukasz Kopyto   fot: Łukasz Kopyto

fot: Łukasz Kopyto

fot. AgnencjaGazeta  

  fot .Karolina Wiliuszfot.Klaudyna Szubert

fot.Klaudyna Szubert

fot:Klaudyna Szubert

fot.Łukasz Kopyto

fot.Karolina Wiliusz

Alchemia Światła
to unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje i najwyższej jakości dźwięk przestrzenny, tworzące bogate, oddziałujące na wszystkie zmysły artystyczne show.

 

 MULTIMEDIALNE WIDOWISKO PLENEROWE Plac Sejmu Śląskiego w Katowicach

DWA SPEKTAKLE
15 września 2017godz. 21.i 22.30

Organizatorem widowiska jest TAURON Dystrybucja. Patronat nad tegoroczną Alchemią Światła objął Wojewoda Śląski i Prezydent Miasta Katowice. Za produkcję widowiska odpowiada firma Visualsupport za projekt choreografii i kostiumów Art Color Ballet

O WIDOWISKU
Duchy Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia złączone w energicznym tańcu, natura w swoim ekspresyjnym wymiarze, mityczna i baśniowa kreacja wszechświata. W tym roku przestrzeń widowiska stanie się areną walk żywiołów, które stworzą wyjątkową opowieść o naturze stworzenia, duchowej i pierwotnej materii, będącej energią naszego świata. Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia i pokaz laserowy i ponad 70 artystów na scenie – to tylko część elementów składających się na niepowtarzalne widowisko ALCHEMIA ŚWIATŁA, które zachwyci widzów już we wrześniu na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach.
***
ALCHEMIA ŚWIATŁA to unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje i najwyższej jakości dźwięk przestrzenny, tworzące bogate, oddziałujące na wszystkie zmysły artystyczne show.
***
Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, czeka żywiołowy i emocjonalny wieczór. Akrobacje, energetyczna choreografia oraz znane utwory muzyczne w nowych aranżacjach. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z oryginalnymi animacjami i pokazami świetlnymi, tworząc nowoczesne i zaskakujące spojrzenie na znaną przestrzeń miejską.
***
Po ubiegłorocznym sukcesie Alchemii Światła przed budynkiem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i niezapomnianym widowisku na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w 2015 roku, publiczność Alchemii Światła ponownie zobaczy jej zupełnie nową odsłonę. Twórcy wykorzystując różnorodne formy światła, opowiedzą kolejną fascynującą historię.

MIEJSCE
Głównym bohaterem widowiska będzie zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego, czyli obecnie budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Modernistyczny obiekt, o niebagatelnym znaczeniu dla historii Śląska i Polski, stanie się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych.
Siedmiokondygnacyjny, piaskowy budynek przeobrazi się w Twierdzę Żywiołów, zamieszkiwaną przez duchy świata natury. W trakcie widowiska odkryjemy zupełnie nowe, zaskakujące oblicze tej znanej Ślązakom przestrzeni.